int(1)

Aktuality

  • Dnes se rozšířila sbírka obrazů

    20.9.2018

    Dnes se rozšířila sbírka obrazů naší Galerie Jaroslava Dostála o obraz zimní Orlice. Jde o olej z pozůstalosti po nedávno zemřelém panu Karlu Procházkovi. Rád bych pozůstalým potomkům pana Procházky poděkoval za dar galerii a panu Karlovi tam nahoru slíbuji, že obraz zařadím v galerii mezi ostatní obrazy Vašeho milovaného Týniště a budu o obraz dobře pečovat.

    Obraz

Kdo jsme

GALERIE JAROSLAVA DOSTÁLA a malířů Týnišťska je v roce 2013 otevřená výstavní (neprodejní) galerie, zaměřená na malíře 20-tého století, kteří žili, nebo pracovali v Týništi nad Orlicí a okolí. Hlavním obsahem galerie je dílo malíře a řídícího učitele Jaroslava Dostála, ale naleznete zde i obrazy pánů Macháně, Šenka, Šejny, Obsta, Forejtka, Michálka, Miřijovského a dalších.

Naše organizace se dále zaměřuje na sbírkovou činnost spojenou s archivací starých fotografií, pohledů, písemností, reklamních předmětů a jiných věcí spojených s historií města Týniště nad Orlicí. Dále dáváme dohromady sbírku starých časoměrných přístrojů - hodin a hodinek, kterým plánujeme výhledově zřídit samostatnou stálou výstavu v našem městě.

Galerii provozuje nezisková organizace Galerie Jaroslava Dostála, z.s., IČO : 029 67 626, sídlo spolku Komenského 107, Týniště nad Orlicí. Cílem spolku je výstavní činnost, popularizování prací Jaroslava Dostála a dalších malířů a výtvarníků regionu, popularizování historie a tradic regionu a sběratelská činnost uměleckých a historických předmětů s vazbou k regionu.

GALERIE  JE  OTEVŘENA PRO ZÁJEMCE PO TEL.  DOHODĚ  NA  TELEFONU   602 144 832,  NEBO SE ZASTAVTE V NAŠÍ KANCELÁŘI  NA  ADRESE  KOMENSKÉHO 107.

TĚŠÍME SE NA VÁS.